Aumed, a.s., Komořanská 326/63, 143 14 Praha - Modřany, Česká republika

+420 603 587 701 English

Stafal

CO JE STAFAL

Přípravek je protistafylokokový bakteriofág pro lokální použití, který obsahuje vysoce účinné virulentní fágové částice se silným a rychlým rozpouštěcím a polyvalentním účinkem. Ve své účinnosti je standardizovaný podle koncentrace specifických fágových částic na 1 ml. Minimální množství fágových částic je lxlO7 v 1 ml. Jako antiseptikum se používá thiomersal (max. 0,01%).

Bakteriofág má smrtící účinek na cílenou bakteriální buňku, hromadí se v místě infekce, dokáže se pomnožit, parazituje v infekčním prostředí, kde rozpouští a zabíjí stafylokoky destrukcí. Polyvalentní fág představuje kompletní stafylokokový antigen a je schopen povzbudit u pacientů i aktivní imunizaci. Při lokálním použití současně částečně proniká i do krevního oběhu a tkání, vyvolává celkovou reakci imunitní soustavy a může druhotně ovlivnit i vzdálené stafylokokové zásobárny v organismu (střevní a močový trakt). Jeho setrvání v krvi a tkáních je závislé na přítomnosti hostitelského stafylokoka.

K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Přípravek Stafal je určen výhradně pro místní aplikaci u infekcí vyvolaných stafylokokovými kmeny. Může se použít v humánní medicíně u všech forem stafylokokových infekcí. Je určen k rozrušení stafylokokových buněk v místě probíhající infekce. Používá se hlavně k vyloučení původců stafylokokových infekcí z ložisek infekce (hnisavé procesy kůže, podkožních a kožních adnex), i možných zásobáren infekce (především horní cesty dýchací – nos, nosohltan vedlejší dutiny nosní, druhotně i střevní a močový trakt). Stafal je lékem při komplexní léčbě chronických forem stafylokokových infekcí (hnisavé rány a afekce kůže a podkoží, infekce postihující hluboko uložené měkké tkáně), který zabraňuje jejich vyústění v septický stav. Je rovněž důležitou součástí preventivních opatření, s cílem zabránit vzniku následných hnisavých stafylokokových komplikací po operačních zákrocích.

Výzkumné projekty společnosti Aumed, a.s. jsou financovány ze zdrojů Evropských strukturálních fondů a za finanční podpory prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu. Kompletní přehled všech běžících a ukončených projektů s touto podporou naleznete zde.

EVROPSKÁ ÚNIE
Evropský fond pro regionální rozvoj
OP Podníkání a inovace pro konkurenceschopnost
OP TAK


Tel.: +420 603 587 701
Komořanská 326/63, 143 14 Praha - Modřany, Česká republika
(c) 2017, Aumed a.s