Aumed, a.s., Komořanská 326/63, 143 14 Praha - Modřany, Česká republika

info@aumed.cz+420 603 587 701 English

Nová kloktací sada GARGTEST

gargtest_fotosady_3

AUMED, a.s. spolupracoval na vývoji nové samoodběrové sady založené na principu kloktání dutiny ústní a hltanu. Nová odběrová sada dostala jméno GARGTEST a byla vyvinuta ve spolupráci s Ústavem molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Odebrané vzorky se vyhodnocují v laboratoři běžnými metodami na bázi amplifikace nukleových kyselin (PCR, LAMP atd.).na přítomnost virů infikujících dutinu ústní a horní cesty dýchací pomocí běžně dostupných postupů na izolaci nukleových kyselin a detekci založenou na amplifikaci nukleových kyselin.

Nový odběr je tudíž mnohem příjemnější a naprosto bezbolestný. Namísto strkání tyčinek do nosu stačí kloktat doušek obyčejné vody po dobu 20–30 sekund a tento obsah pak vyprázdnit z úst do přiložené odběrové zkumavky, v níž je transportní prášek. Zkumavku poté uživatel uzavře a zabalí dle návodu. Tento postup učiní buď na odběrovém místě, nebo doma, odkud poté vzorek doručí na odběrové místo, do laboratoře nebo třeba ke svému lékaři.

Celý systém GARGTEST počítá i s možností domácího použití a také s ulehčením zadávání údajů v laboratořích nebo na odběrových místech, kde nejvíce času zabere vyplňování údajů o vyšetřovaném do žádanek. Při odběrovém testu GARGTEST může vyšetřovaná osoba vzorek v elektronickém systému vyplnit osobně, a vytvořit tak elektronickou žádanku na vyšetření. Tento postup je dokonce žádoucí, neboť zrychluje proces testování v laboratoři a snižuje chybovost záznamů.

Hlavní výhody nového odběru jsou tedy následující:

  1. Výplach dutiny ústní a hltanu kloktáním je velmi spolehlivý způsob samoodběru vzorku na virologické vyšetření, včetně viru SARS-CoV-2.
  2. Tento nový způsob diagnostického samoodběru je funkčně srovnatelný a statisticky se neliší od odběru provedeného zdravotnickým pracovníkem výtěrovou štětičkou z nosohltanu (tzv. nasofaryngeální stěr).
  3. Samoodběr kloktáním je bezpečný a jednoduchý, snadno proveditelný i poučeným laikem.
  4. Při odběru není třeba asistence zdravotnického personálu.
  5. Jde o zcela bezbolestný způsob odběru vzorky z hltanu a dutiny ústní, který ani při opakovaných odběrech nedráždí sliznici.
  6. Odebraný vzorek je stabilizován speciálním pufrem, není třeba jej uchovávat a převážet do laboratoří při snížené teplotě.
  7. V roztoku virus zůstává dlouhodobě stabilní v širokém rozpětí teplot (od 4-37 °C) po dobu nejméně 1 týdne.

Spojením nové odběrové sady a testovací soupravy AUMED test RT-LAMP Assay SARS-CoV-2 vznikají zcela nové možnosti detekce nového koronaviru v populaci. Bezbolestný a rychlý odběr bez front bude následován rychlou a spolehlivou diagnostikou!

Hromadná výroba odběrové sady byla zahájena a dochází již k jejímu prodeji. V případě zájmu kontaktujte distributora I.T.A. – Intertact, s.r.o.

Pro souhrnné informace a návody k použití navštivte webové stránky www.gargtest.com věnované této odběrové sadě.

 

Novou odběrovou sadu včetně PCR vyhodnocení si lze objednat přímo k Vašim dveřím. Kurýr si následně od Vás převezme odebraný vzorek. Službu začala nabízet firma Chromozoom a více informací naleznete na tomto odkazu: https://chromozoom.cz/products/gargtest

Obdobnou službu nově nabízí také Pilulka.cz, více informací na https://www.pilulka.cz/pilulka-gargtest-na-covid-vcetne-laboratore 

DALŠÍ ČLÁNKY

AUMED a.s. získal podporu k výrobě diagnostické soupravy na covid-19

13. 12. 2020

AUMED a.s. získal podporu projektu VÝROBA DIAGNOSTICKÉ SOUPRAVY NA COVID-19 NA PRINCIPU LAMP v rámci PROGRAMU PODPORY TECHNOLOGIE – VÝZVA XII….

Nová kloktací sada GARGTEST

30. 11. 2020

AUMED, a.s. spolupracoval na vývoji nové samoodběrové sady založené na principu kloktání dutiny ústní a hltanu. Nová odběrová sada dostala…

TESTOVÁNÍ „COVID-19“ PRO FIRMY

22. 10. 2020

AUMED a.s. nabízí pro firmy komplexní řešení preventivního testování viru SARS-CoV-2 (COVID-19). Zabezpečujeme odběr samoodběrovou sadou i následné testování odebraných…

Výzkumné projekty společnosti Aumed, a.s. financovány ze zdrojů Evropských strukturálních fondů.:
Výzkum a vývoj nové vakcíny proti černému kašli
Transfer faktor – vývoj a výzkum nové lékové formy
Výroba diagnostické soupravy na covid-19 na principu LAMP

a za finanční podpory prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu TRIO:
Vývoj nové lékové formy pro orální podání vakcín

EVROPSKÁ ÚNIE
Evropský fond pro regionální rozvoj
OP Podníkání a inovace pro konkurenceschopnost


Tel.: +420 603 587 701, Email: info@aumed.cz
Komořanská 326/63, 143 14 Praha - Modřany, Česká republika
(c) 2017, Aumed a.s