Aumed, a.s., Komořanská 326/63, 143 14 Praha - Modřany, Česká republika

+420 603 587 701 English

AUMED, a.s. získal podporu na vývoj přípravku s fágy pro recidivující bakteriální vaginózy

vaginalis home

AUMED získal podporu na projekt „Vývoj antibakteriálního přípravku s fágy pro recidivující bakteriální vaginózy“, registrační číslo CZ.01.01.01/01/22_002/0000523.

Bakteriální vaginózy jsou častým infekčním onemocněním způsobeným dysbalancí ve vaginální mikroflóře, kdy snížený podíl laktobacilů umožňuje přemnožení ostatních bakterií. Nejčastěji dochází k přemnožení bakterie Gardnerella vaginalis a vyvolání infekce, jejímž příznakem je výtok, svědění a pálení při močení. U mužů tato infekce může způsobit zánět prostaty nebo močových cest.

Bakteriální vaginózy se v současné době nejčastěji léčí lokálně působícími antibiotiky. Znepokojujícím problémem je však stále častější selhání léčby a recidivující onemocnění. Počet žen, u kterých je léčba antibiotiky málo úspěšná nebo které mají recidivující obtíže, výrazně narůstá.

Výstupem projektu bude přípravek, který bude účinný při terapii dlouhodobých a recidivujících vaginóz a bude použitelný ve zdravotnickém terénu v gynekologických specializacích. Přípravek bude v takové lékové formě, která umožní snadnou laickou aplikaci. Zároveň bude technologicky konstruován tak, aby ani jeho složení a ani technologie přípravy nezpůsobilo degradaci účinné složky (fágové API).

Na projekt bude poskytnuta finanční podpora od EU v rámci Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost, Výzvy Aplikace – výzva I.

DALŠÍ ČLÁNKY

Phage Glow Bioactive gel na akné v novém balení

16. 07. 2024

Nyní můžete objednat Phage Glow Bioactive gel na akné v novém balení. Tento revoluční kosmetický přípravek založený na fágové terapii…

Aumed Pharma a.s. uvádí na trh novinku Phage Glow Skin Spray

04. 06. 2024

Naše dceřiná společnost Aumed Pharma a.s. uvádí na trh speciální bioaktivní gel určený na ekzematickou pokožku Phage Glow Skin Spray…

Nová provozovna BENÁTKY n/J.

10. 05. 2024

AUMED, a.s. počátkem roku 2024 otevřel novou provozovnu na adrese 5. května 301, 294 71 Benátky nad Jizerou. Nové pracoviště…

Výzkumné projekty společnosti Aumed, a.s. jsou financovány ze zdrojů Evropských strukturálních fondů a za finanční podpory prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu. Kompletní přehled všech běžících a ukončených projektů s touto podporou naleznete zde.

EVROPSKÁ ÚNIE
Evropský fond pro regionální rozvoj
OP Podníkání a inovace pro konkurenceschopnost
OP TAK


Tel.: +420 603 587 701
Komořanská 326/63, 143 14 Praha - Modřany, Česká republika
(c) 2017, Aumed a.s